Χανιά-Καλλιθέα: Χωρίς νικητή και γκολ, υποβιβάζεται η Επισκοπή

17:25 | 08/05/2023

Τι έκαναν οι Κρητικές ομάδες στα ματς της Δευτέρας.

Χανιά και Καλλιθέα έμειναν στο 0-0 στα Περιβόλια το μεσημέρι της Δευτέρας, για το πρωτάθλημα της Super League. Η Καλλιθέα έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Ταουσιάνη στο πρώτο μέρος ούσα καλύτερη, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ισορρόπησε, τα Χανιά βελτιώθηκαν στην άμυνα, αλλά δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν κλασική φάση για να πάρουν το τρίποντο της νίκης.

Οσον αφορά στην Επισκοπή, έβγαλε τα μάτια της με τα ίδια της τα χέρια. Υπέστη ήττα-σοκ από τον ΠΑΟ Ρουφ με το 2-0 του ημιχρόνου να γίνεται 2-3 κάτι που φέρνει τη ρεθεμνιώτικη ομάδα στον υποβιβασμό.