«Χρυσή» αλλαγή με γκολ ο Πέρσον

09:15 | 12/08/2019

Ο Σουηδός, πρώην πλέον φορ του ΟΦΗ, έκανε το καλύτερο ξεκίνημα με τη νέα του ομάδα.

Στην Κυριακάτικη εκτός έδρας αναμέτρηση της Μιάλμπι με την Γκάις, ο Ερικ Πέρσον σκόραρε ένα λεπτό μετά την είσοδό του ως αλλαγή.

Ο Σουηδός επιθετικός αντικατέστησε τον Όμο στο 63ο λεπτό και στο 64ο ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους σε 1-1. Η ανατροπή της Μιάλμπι ολοκληρώθηκε πέντε λεπτά μετά με τον Γιόμπε να διαμορφώνει το τελικό 1-2. Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα τρία γκολ του αγώνα σημειώθηκαν σε διάστημα μόλις 9 λεπτών!

Η ομάδα του Πέρσον ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Superettan και παραμένει μέσα στόχο της ανόδου στην πρώτη κατηγορία.