Coppa Italia: Ίντερ - Γιουβέντους ο τελικός

09:10 | 21/04/2022

Η Γιουβέντους θα υπερασπιστεί τον τίτλο της Κυπελλούχου Ιταλίας στον τελικό της 11ης Μαΐου, με αντίπαλο την Ίντερ.

Η «Γηραιά Κυρία νίκησε και στον δεύτερο ημιτελικό τη Φιορεντίνα, αυτή τη φορά με 2-0 στο Τορίνο κι εξασφάλισε την πρόκριση στον τελευταίο αγώνα της διοργάνωσης για 21η φορά στην Ιστορία της και τρίτη συνεχή.

Στο 32΄ ο Μπερναντέρσκι έδωσε προβάδισμα στη «Γιούβε» και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντανίλο διαμόρφωσε το τελικό 2-0, με τους «Μπιανκονέρι» του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι να είναι έτοιμοι να διεκδικήσουν το 15ο Κύπελλο της Ιστορίας τους.