Δεν σταματάει πουθενά ο Γιάννης

08:19 | 05/02/2020

Πέτυχε 34 πόντους, οι Μπακς επιβλήθηκαν με 120-108 των Πέλικανς μέσα στην Νέα Ορλεάνη

Παρά το αρχικό προβάδισμα των Πέλικανς, οι Μπακς έκαναν την προσπέραση στην 3η περίοδο και τελικά πήραν εύκολα τη νίκη με πλουραλισμό στην επίθεση.Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος για ακόμα ένα βράδυ, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 34 πόντους με 12/17 σουτ (1/1 τρίποντο), 9/13 βολές, 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Ο Κρις Μίντλετον με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ ακολούθησε τον Γιάννη σε απόδοση, με τον Γουέσλι Μάθιους να προσθέτει 17 πόντους και τον Έρικ Μπλέντσο 16 πόντους.

Για τους Πέλικανς, ο Μπράντον Ίνγκραμ είχε 32 πόντους, ο Γουίλιαμσον 20 πόντους (αλλά με 5/19 σουτ) και ο Τζέι Τζέι Ρέντικ 13 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-26, 61-58, 85-100, 108-120

ΠΕΛΙΚΑΝΣ: Ίνγκραμ 32 (3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Γουίλιαμσον 20 (5/19 σουτ, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Φέιβορς (5 ριμπάουντ), Μπολ 11 (4/12 σουτ, 3 τρίποντα, 14 ριμπάουντ), Χόλιντεϊ 7 (3/14 σουτ, 1 τριποντο, 5 ασίστ), Μέλι 9 (3), Χέιζ, Ρέντικ 13 (2), Μουρ 8 (1), Χαρτ 8 (1)

ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 34 (1 τρίποντο, 17 ριμπάουντ, 5 λάθη), Μίντλετον 20 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Μ. Λόπεζ 12 (5 ριμπάουντ), Μπλέντσο 16 (6 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Μάθιους 17 (5), Ιλιασόβα, Ρ. Λόπεζ, Κόρβερ 9 (3), Κόνατον 4, Μπροάουν, ΝτιΒιντσέντζο 8 (3/10 σουτ)