Δεν τα κατάφερε η Αναγέννηση και τώρα... τρέχει

20:59 | 16/03/2024

Στο 9-13 έμεινε η Αναγέννηση, καθώς δεν κατάφερε να αφήσει πίσω της την ατυχία των εκτός έδρας παιχνιδιού, γνωρίζοντας την ήττα απέναντι στο ΑΟΠΦ με 77-61.

Η Κρητική ομάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (12-8) κατάφερε να φέρει ματς στα ίσια (22-22) στο δεύτερο δεκάλεπτο. Πέντε εύστοχα τρίποντα από τους γηπεδούχους όμως ήταν αυτά που χάλασαν το παιχνίδι της και έδωσαν ξανά προβάδισμα στο Παλαιό Φάληρο το οποίο και κράτησε τα ηνία μέχρι το τέλος και εν τελεί πήρε τη νίκη με 77-61.

Από εδώ και στο εξής η Αναγέννηση ψάχνει για το «2 στα 2» μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκεια της National League 1, ώστε να αποφύγει την διαδικασία των playout. Το ερχόμενο Σάββατο 23 Μαρτίου υποδέχεται τον ΟΦΗ στο ΝΚΓ Νέας Αλικαρνασσού «2Αορακια», με το τζάμπολ του παιχνιδιού να γίνεται στις 17:00.