«Διπλή» ήττα!

06:02 | 04/02/2018

Το ''Ηράκλειο'' ηττήθηκε με 86-73 από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων χάνοντας παράλληλα και την διαφορά των 9 πόντων (75-66) που είχε επικρατήσει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο Ηράκλειο.

Το ''Ηράκλειο'' ηττήθηκε για 2η συνεχόμενη φορά μέσα στο 2018, το άσχημο δεύτερο ημίχρονο στοίχισε την ήττα στην ομάδα του Γιώργου Μακράκη. Οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά από την 2η περίοδο παρ ότι στα πρώτα 10 λεπτά οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι - χέρι. Στην επανάληψη ο Διαγόρας ήταν εύστοχος, με τους φιλοξενούμενους να μην έβρισκαν απαντήσεις, έτσι μοιραία ήρθε το 86-73

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:23-20, 49-39, 69-49, 86-73

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης):Καράμπαμπας, Κουκάς 12 (3), Καραλής 17 (5), Κωσταντωνης, Πέττας 18 (2), Μαυροειδάκος 7, Καρασταμάτης 4 (1), Παπαδολιάς 2, Λυκογιάννης 11, Κατιάκος 15, Καλλιλας, Τσερσακ.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης):Κίτσος-Καλυβιανάκης 2, Γουμενάκης, Σταμπουλής 8 (1), Μποχωρίδης 13, Λάκκας 6(2), Λιανός 18 (2),Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 10, Παπαδάκης 5 (1).