Διπλό των Χανίων επί της ΑΕΚ Β'

17:27 | 27/01/2023

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την ομάδα των Χανίων!

Τη δεύτερη συνολικά στο πρωτάθλημα της Super League σημείωσαν τα Χανιά, επικρατώντας στο Σεραφείδειο με 1-0 της ΑΕΚ Β.

Το νικητήριο γκολ ήρθε από τον Γιάννη Μπουτσάκη μετά από μία πολύ ωραία συνεργασία που είχε με τους Τσέλιο και Μπουρσέλη στο 48ο λεπτό, με τον μεσοεπιθετικό των Χανίων να σκοράρει με κεφαλιά.

Τα Χανιά είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο 78ο λεπτό, ωστόσο στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ο Μάναλης δεν κατάφερε να ευστοχήσει.

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Ντάικο, Τρούμπουλος, Παρράς, Κ. Σταμούλης, Γερολέμου, Σαμπανάτζοβιτς (55’ Ρουκουνάκης), Μπότος (81’ Σπυριδάκης), Ευθ. Χριστόπουλος (66’ Σκόνδρας), Γκολφίνος, Ζίνι.

Χανιά (Σταύρος Λαμπράκης – Νίκος Μαναρώλης): Καλογεράκης, Κατσούρι (81’ Μαρτσάκης), Μπάτζιος, Γιαμπερέ, Ρότσα, Καμαρά (46’ Ναζίμ), Μπουτσάκης (56’ Λεμονής), Τσέλιος, Μπουρσέλης (68’ Κόλα), Μανουσάκης (81’ Ζέκχοφ), Μάναλης

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

ΑΕΚ Β’ - Χανιά 0-1