Νίκη των Χανίων, ήττα στο τέλος για την Επισκοπή

17:03 | 29/04/2023

Τα Χανιά νίκησαν 2-1 το Αιγάλεω, η Επισκοπή έχασε εντός 1-0 από την Ηλιούπολη.

Τα Χανιά του Γιάννη Ταουσιάνησυνεχίζουν το αήττητο σερί στη Super League 2, φτάνοντας τα 6 σερί ματς χωρίς να έχουν χάσει (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες)

Το μεσημέρι του Σαββάτου τα Χανιά πρόσθεσαν ακόμα μία νίκη. Πέτυχαν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ειδικότερα μέσα σε διάστημα σχεδόν 5 λεπτών, από το 35ο μέχρι το 39ο, με τον Γιώργο Σερβιλάκη να αποδεικνύεται ο απόλυτος πρωταγωνιστής για τα Χανιά. Στο 79ο λεπτό το Αιγάλεω μείωσε σε 2-1, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει με την ισοφάριση και τα Χανιά κράτησαν μέχρι τέλους το υπέρ τους αποτέλεσμα και το τρίποντο.

Τέλος, στο φινάλε υπέκυψε η Επισκοπή καθώς δέχθηκε γκολ στο 89ο λεπτό και γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Ηλιούπολη που ήταν καλύτερη, ειδικά στο τέλος, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες (δύο δοκάρια).