Διπλό του Αστέρα στο Αγρίνιο, ισοπαλία στους «Ζωσιμάδες»

19:32 | 05/11/2023

Ο Αστέρας πήρε διπλό επί του Παναιτωλικού, έμειναν στο 1-1 ΠΑΣ και Βόλος.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Αστέρας Τρίπολης, που επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο σε αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Super League.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 8ο λεπτό ο Μιριτέλο. Με αυτή τη νίκη ο Αστέρας έφτασε τους 11 βαθμούς, ενώ αντίθετα οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 6.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και το Βόλο σε ένα αποτέλεσμα που δεν έκανε σε καμία από τις δύο ομάδες που βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν ενώ και τα δύο γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο δεύτερο 45λεπτο.