​Διπλό του ΟΦΙ επί της ΑΕΚ

16:37 | 29/04/2023

Με γκολ του Μίλερ μεγάλη νίκη στο «Σεραφίδειο».

Μία σημαντική νίκη στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής για τον Β' όμιλο της Super League 2 πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου (29/4) ο ΟΦ Ιεράπετρας, με τους Κρητικούς να παίρνουν το τρίποντο στο "Σεραφείδειο" απέναντι στην ΑΕΚ Β' χάρη στο γκολ του Ιβάν Μίλερ στο 62ο λεπτό.

Η ΑΕΚ Β' ήταν καλύτερη στο πρώτο μισό του πρώτου μέρους, σταδιακά όμως η Ιεράπετρα ισορρόπησε την κατάσταση και είχε την καλύτερη ευκαιρία της αναμέτρησης πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με την καρφωτή κεφαλιά του Βουό στο 42' μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά να στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Ό,τι δεν μπόρεσε πάντως να πετύχει ο Βουό, το έκανε ο Μίλερ στο 62ο λεπτό όταν μετά από ωραίο γύρισμα της μπάλας από τον Καζάου έκανε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, για να νικήσει τον Θεοχάρη και να γράψει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.