Έβγαλε κούραση στο φιλικό ο ΟΦΙ

09:24 | 19/10/2020

Iσόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν ο ΟΦ Ιεράπετρας με τη Σαντορίνη σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας το απόγευμα της Κυριακής

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ηροδότου, στη Νέα Αλικαρνασσό, με την ομάδα της Σαντορίνης να προηγείται δύο φορές και τον ΟΦΙ να ισοφαρίζει ισάριθμες.

Το σκορ άνοιξε για τη Σαντορίνη ο Μάρκος Φύτρος στο 10ο λεπτό (0-1), στο 35' ισοφάρισε με Γκίνη ο ΟΦΗ ενώ δύο λεπτά αργότερα με σκόρερ και πάλι τον Φύτρο (1-2) η ομάδα της Σαντορίνης πήρε προβάδισμα. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό από τον Καλούδη Λεμονή.