Έχασε και ελπίζει στην απόφαση της Τρίτης!

19:22 | 27/05/2018

Η ομάδα της Ν. Αλικαρνασσού ηττήθηκε με 0-1 από τον Αήττητο Σπάτων και έμεινε εκτός της πρώτης δυάδας της των πλέι οφ ανόδου στην Football league - ελπίζει την Τρίτη στην απόφαση από την Πρωτοβαθμια Επιτροπή της ΕΠΟ για τα επεισόδια της Αμαλιάδας

Καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, είχε τις περισσότερες και σημαντικότερες ευκαιρίες για να πάρει την νίκη, ο Ηρόδοτος δεν εκμεταλλεύτηκε καμία από αυτές και η κεφαλιά του Κωστόπουλου στο 76' έβαλε ''φρένο'' στις φιλοδοξίες της κρητικής ομάδας. Aντίθετα, ο Αήττητος πανηγυρίζει από σήμερα την άνοδο του στην Football league

Η πρώτη στιγμή του αγώνα (3') άνηκε στους φιλοξενούμενους, με τον Κανδυλάκη να προλαβαίνει τον Κρητικό και να στέλνει την μπάλα κόρνερ. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, ο Ηρόδοτος πήρε τα ηνία του αγώνα, είχε την κατοχή και τις δύο μεγάλες ευκαιρίες στα τέλη του ημιχρόνου (40' Αργκιλέσι σουτ από το ύψος του πέναλτι και την κεφαλιά του Μωραϊτη στο 45' την οποία μπλόκαρε ο Μιχελής).

Στην επανάληψη, ο Μωραϊτης στο 50' προσπάθησε να ξαφνιάσει τον Μιχελή, χωρίς όμως αποτελέσμα. Ο Αήττητος περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο καθώς έπαιζε για δύο αποτελέσματα. Ο Ηρόδοτος προσπαθούσε, χωρίς όμως να απειλεί ιδιαίτερα, όπως το πρώτο ημίχρονο. Στο 76' ο Κωστόπουλος με την κεφαλιά έπειτα... ριμπάουντ σε δική του πρώτη κεφαλιά (απόκρουση) Κουράκη, σημείωσε το 0-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το φινάλε παρά τις προσπάθειες των παικτών του Μανώλη Παπαματθαιάκη.

Ηρόδοτος: Κουράκης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Μπαλάδας, Κασαπάκης(70’ Γαρεφαλλάκης), Κανδιλάκης, Αργκιλέσι (81’ Φουκαράκης), Φράγκου, Μελισσόπουλος(87 Παπαδάκης), Μωραϊτης, Ετόφ

Αήττητος: Μιχελής, Μουστάκης, Τσέπας, Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Κολλαράς, Καλογέρης, Κατσικογιάννης (57’ Ηρακλής), Κρητικός, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα(79’ Νικλητσιώτης).

Έτσι, σε συνδυασμό με το 1-0 του Αστέρα Αμαλιάδας στην έδρα του Εθνικού και το 1-0 του Αήτττητου στην Ν. Αλικαρνασσό, η βαθμολογία διαμορφώνεται ως εξής.