Είδε το VAR και όμως υπέδειξε... πέναλτι!

09:10 | 25/02/2019

Όλα αυτά έγιναν στο... τρελό ματς Φιορεντίνα - Ίντερ το οποίο ολοκληρώθηκε 3-3

H Ίντερ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-1 στο Αρτέμιο Φράνκι, όμως η Φιορεντίνα στο 100΄ έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) με πέναλτι που δόθηκε μέσω της χρήσης του VAR!

Ο ρέφερι Αμπίσο τα έκανε μαντάρα στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, υπέδειξε πέναλτι στον Ντ Αμπρόσιο σε φάση που με το... μάτι φαίνεται καθαρή. Λίγα λεπτά μετά την υπόδειξη, είδε το VAR, o Ντ’ Αμπρόσιο φαίνεται ότι δεν σταμάτησε την μπάλα με το χέρι, αλλά με το στήθος, και παρά το γεγονός αυτό, ο Ιταλός ρέφερι αποφάσισε ότι υπάρχει χέρι. Το πέναλτι μετατράπηκε σε γκολ και η Φιορεντίνα στο 100' ισοφάρισε σε 3-3.