Μέγας είσαι Γιάννη μου και θαυμαστά τα έργα σου!

08:25 | 09/11/2018

Τρομερή νίκη των Μπακς μέσα στο «σπίτι» των Ουόριορς με εξαιρετική εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Δείτε video.

Απίστευτο κι όμως πραγματικό! Οι Μπακς του Αντετοκούνμπο συνεχίζουν και εντυπωσιάζουν εφέτος στο ΝΒΑ, κάνοντας το μεγάλο «μπαμ» τα ξημερώματα της Παρασκευής.

Η ομάδα του Μιλγουόκι υποχρέωσε τους πρωταθλητές Ουόριορς στην πρώτη τους εντός έδρας ήττα και μάλιστα με το βαρύ 111-134!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τελείωσε το παιχνίδι με 24 πόντους, πετυχαίνοντας τους 19 στο πρώτο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, ο "Greek Freak" τελείωσε το ματς με 10/11 βολές, 7/16 σουτ (0/2 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 26 λεπτά.

Στην αντίπερα όχθη, ο Στέφεν Κάρι πέτυχε μόλις 10 πόντους, αφού αποχώρησε τραυματίας στο αριστερό πόδι στην τρίτη περίοδο προκαλώντας ανησυχία σε όλους. Από την άλλη, ο Κέβιν Ντουράντ είχε 17 πόντους, 9 ασίστ.