Εντός έδρας ήττα για τον ΟΦΗ

20:09 | 21/10/2023

Την ήττα 89-82 γνώρισε από τη Δάφνη στο ΒΑΚ ο ΟΦΗ, για την 3η αγωνιστική της National League 1.

Ο Ομιλος αν και έκανε εξαιρετική αρχή στο ματς +7 (20-13) στην εκπνοή της πρώτης περιόδου,πλήρωσε την αδύναμη εικόνα της άμυνας του από το δεύτερο δεκάλεπτο σε συνδιασμό με τα μεγάλα σουτ της Δάφνης, έφεραν το απότελεσμα για τους φιλοξενούμενους στο +6 (58-64 στο 30΄).

Ο ΟΦΗ το πάλεψε ως το τέλος χανοντάς όμως κρίσιμα σουτ στο τελευταίο δεκάλεπτο που έδωσαν έτσι το ροζ φύλλο στην Δάφνη με τελικό σκορ 82-89.

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-40, 58-64, 82-89

ΟΦΗ: Σταμπούλης 11, Παππάς 13 (1), Πιλκούδης 11, Μποχωρίδης 9 (2), Λιανός 19 (1), Κασπίρης 8 (2), Πρωτογεράκης 7, Τσερκιτσόγλου 2, Ζαφειρούδης 2, Αντιφυλιώτης, Δραμουντάνης, Φρογάκης.

Δάφνη: Τζιβελέκας 32 (4), Μέλιος 3, Γιαννίκος 8 (2), Καλδής 9 (3), Ανδρεόπουλος 8, Έξαρχος 7 (1), Γιούσι 3, Μουστόπουλος 16, Κερασοβίτης, Μαραγκόπουλος 3, Πούλης, Αλεξόπουλος.