Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ, 4-0 τη Σάμροκ Ρόβερς

22:31 | 22/08/2024

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε μόνο για ένα ημίχρονο απέναντι στη Σάμροκ Ρόβερς, αλλά εκμεταλλεύτηκε τις διαδοχικές γκάφες των Ιρλανδών και με περίπατο (4-0) εξασφάλισε την πρόκρισή του στο League Stage του Europa League.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ έδειχνε να δυσκολεύεται να βρει το τέρμα που θα τον βάλει σε θέση οδηγού, την δουλειά για τους παίκτες έκανε ο Κλίρι που με άπιαστη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά και το υπέρ τους 1-0 οι “ασπρόμαυροι” αλλά και την αποβολή του Χόνοχαν δεν συνάντησαν κάποιο πρόβλημα απέναντι στους Ιρλανδούς και έφτασαν σε μια άνετη νίκη με σκορ 4-0, που σε μεγάλο βαθμό τους εξασφαλίζει και το εισιτήριο για το League Stage του Europa League.

Τα άλλα τρία γκολ σημείωσαν οι Τάισον, Κωνσταντέλιας και Μπαμπά.