Εντυπωσιακός ο ΠΟΑ!

19:11 | 09/12/2023

Εντυπωσιακός ήταν ο ΠΟΑ το απόγευμα του Σαββάτου συντρίβοντας με 6-0 τον Ατρόμητο Πειραιά.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής, η ομάδα του Ατσαλένιου έκανε περίπατο και ξέσπασε απέναντι στην ομάδα του Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10’ με σκόρερ τον Βοργιά. Στο 15’ ο Σφυρογιαννάκης έκανε το 2-0 για τον ΠΟΑ και αυτό το σκορ ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου.

Στα τελευταία 20 λεπτά ο ΠΟΑ βρήκε ακόμα τέσσερα γκολ για να φτάσει στο εντυπωσιακό 6-0. Το 3-0 έκανε στο 70’ ο Μέμος, με τον Καϊμακαμούδη να βρίσκει δίχτυα έξι λεπτά αργότερα για το 4-0.

Το 5-0 για τον ΠΟΑ «έγραψε» ο Λουμπάκης με γκολ στο 81’, με τον Γιακουμάκη στο 89’ να γράφει το τελικό αποτέλεσμα.