Έπαιξε με τη φωτιά, αλλά προκρίθηκε η ΑΕΚ

Έχασε 1-0 από τον Βόλο, αλλά με το 4-2 του πρώτου ματς πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Η ΑΕΚ παρουσίασε μία προβληματική εικόνα απέναντι στον μαχητικό Βόλο, γνώρισε την ήττα με 1-0, αλλά σε συνδυασμό με το 4-2 του πρώτου αγώνα, πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε για τον αξιόμαχο Βόλο στο 36' ο Δουβίκας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Στις καθυστερήσεις ο Χνιτ άφησε την ΑΕΚ με 10 παίκτες αντικρίζοντας τη δεύτερη κίτρινη μέσα σε 10 λεπτά από την είσοδό του!

Βόλος (Ανχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Τέκιο (70΄ Ριένστρα), Μήτογλου, Γκρίλο, Φεράρι, Τσόκανης, Μπαριέντος, Νίνης, Περέα (62΄ Μπουένο), Μπαρτόλο, Δουβίκας.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Σβάρνας, Λόπες, Νεντελτσιάρου, Λάτσι, Σιμάνσκι, Κρίστιτσιτς, Σάκχοφ (83΄ Χνιντ), Γκαρσία (87΄ Βασιλαντωνόπουλος), Μάνταλος (57΄ Χριστόπουλος), Ανσαριφάρντ (83΄ Μαχαίρας).