Επεισοδιακό φινάλε και ισοπαλία στο Περιστέρι

20:51 | 25/08/2019

Ατρόμητος και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο. Το παιχνίδι είχε μια μεγάλη γκάφα, VAR, χαμένο πέναλτι, αγωνία, δοκάρια και δύο γκολ. Το τελικό 1-1 μάλλον αδικεί την ομάδα του Ατρομήτου η οποία έχασε πέναλτι στο 90' για να πάρει τη νίκη.

Στο 18' ο Νάτσος έκανε το 1-0 χάρη σε λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα της ΑΕΛ με τον Μιλοσάβλιεβιτς να ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος του α' ημιχρόνου. Μάλιστα, ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Έντμουρ Κρίστινσον μετά το απίθανο λάθος για να προηγηθεί ο Ατρόμητος, έσωσε πέναλτι στις καθυστερήσεις, κρατώντας τον βαθμό για την ΑΕΛ! Δύο δοκάρια ο Ατρόμητος, ένα η ομάδα της Θεσσαλίας