Επέστρεψε στις νίκες ο Βόλος, 2-1 τον ΠΑΣ

21:13 | 10/11/2022

«Τρίποντο» με... υπογραφή Οζέγκοβιτς ο Βόλος.

Μετά από δύο αγωνιστικές (ήττα και ισοπαλία) ο Βόλος επέστρεψε στις νίκες, αυτή την φορά επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League. Δοκάρι στις καθυστερήσεις είχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Παμλίδη.

«Υπεύθυνος» για το «τρίποντο» της ομάδας του Κώστα Μπράτσου ήταν ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς, που με δύο τέρματα στα πρώτα 10 λεπτά του β΄ μέρους έβαλε «φαρδιά πλατιά» την «υπογραφή» του στην 7η εφετινή νίκη των Θεσσαλών στο πρωτάθλημα, χάρις στην οποία «έπιασαν» τον Ολυμπιακό στην 3η θέση της βαθμολογίας (από 24 βαθμούς).

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνης (9΄λ.τρ. Μεταξάς), Μπαριέντος, Μεθκίδα (46΄ Νοκέρ), Π. Φερνάντες (80΄ Κούτσιας), Οζέγκοβιτς (86΄ Β. Φερνάντεζ), Ντέλετιτς (86΄ Πίρινεν)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Παντελάκης, Μπαγκαλιάνης, Πήλιος, Μπιλμπάο, Λιάσος (64΄ Μπάλαν), Τζίμας, Μέντες, Ροσέρο, Παμλίδης