Επιβλητική νίκη επί του Ηρακλή Ν. οι Γούβες

22:07 | 20/10/2018

Με 7-0 επικράτησε η ομάδα των Γουβών του Ηρακλή Νιπιδιτού σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στις Γούβες.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2 Κατηγορίας της ΕΠΣΗ.

Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε από νωρίς, συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό ο Τσάλος έκανε το 1-0 με εκπληκτικό πλασέ, ενώ 5' λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι παρέδωσαν τα «όπλα» τους από νωρίς, καθώς στο 37ο λεπτό ο Ευσταθίου έγραψε το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα έγινα ακόμη πιο δύσκολα για τους φιλοξενούμενους αφού δέχτηκαν άλλα 4 γκολ. Συγκεκριμένα, στο 50' ο Κοτούλας κρέμασε τον Κουρμούλη και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του κάνοντας το 4-0. Στο 55', ο Κορνηλάκης ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι στο 50ο λεπτό, με πλάγιο σουτ έκανε πέντε τα τέρματα των γηπεδούχων και έπειτα σημείωσε ακόμα δύο τέρματα κάνοντας έτσι χατ-τρικ διαμορφώνοντας  με αυτό τον τρόπο το τελικό 7-0.

ΓΟΥΒΕΣ: Δανελάκης, Χρήστου (50' Κορνηλάκης), Βασιλείου, Χαρκουτσάκης (15' λ.τρ. Χούπι), Κάββαλος, Γκούρο (53' Νερατζάκης Α.), Περβολαράκης, Ευσταθίου, Κωτούλας (70' Νίκας), Ποριώτης, Τσάλος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ: Κουρμούλης, Χατζηδάκης, Παπαδάκης Γ., Κατιλάρι, Μανδελένης, Θεοδωράκης, Γκεγκέρογλου, Δετοράκης (25' Τσαμπάς Α.), Σταφυλάκης (25' λ.τρ. Γαλανός Κ.), Ινιωτάκης, Μαυρογιάννης