Επιβλητική νίκη των Νέων του Εργοτέλη επί του Ηρακλή Νιπιδιτού

20:30 | 30/09/2018

Με νίκη συνέχισε η ομάδα των Νέων του Εργοτέλη, αυτή τη φορά επί του Ηρακλή Νιπιδιτού με 1-4.

Με τους Νέους να βρίσκονται σε εξαιρετική μέρα, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να κάνουν πολλά πράματα μέσα στο γήπεδο.

Ο Μπερνίκου με ωραίο συρτό σουτ άνοιξε το σκορ του αγώνα στο 18'. Η πίεση των «κιτρινόμαυρων» όμως, δεν σταμάτησε εκεί, καθώς στο 27ο λεπτό ο Πασπαλάκης έγραψε το 0-2, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο μέρος.

Στο 53' τελείωσε και η τελευταία ελπίδα των γηπεδούχων για ένα θετικό αποτέλεσμα, καθώς ο Μανωλιτσάκης έκανε το 0-3. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν 1-3 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γαλανού στο 63ο λεπτό, ενώ το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Μπερνίκου με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 74'.

Ηρακλής Νιπιδιτού: Κουρμαλάκης, Χατζηδάκης (42’ Τσάμπας), Θεοδωράκης, Γαλανός (20’ Μαυρογιάννης), Σταφυλάκης (59’ Δετοράκης), Ιερωνυμάκης, Βιολάκης, Γαλανός, Νιωτάκης (33’ Ζερβάκης), Γκεγκέρογλου, Γαλανός.

Νέοι Εργοτέλη: Λέση, Στεφανάκης (55’ Γκούρο), Σταματάκης, Γραμματικάκης, Μαυράκης (60’ Μαυρής), Σελαμάι, Κεβάνι (60’ Πόποβιτς), Δρίτσας, Μπερνίκου, Πασπαλάκης (60’ Ταταρίδης), Μανωλιτσάκης.