Επική πρόκριση της Εθνικής στα ημιτελικά του Παγκοσμίου!

23:19 | 19/10/2019

Μεγάλη πρόκριση για την Εθνική 6x6 στα ημιτελικά του Socca World Cup! Η Ελλάδα, επικράτησε της Αγγλίας στο Ρέθυμνο με 4-3 με γκολ του Θανασάι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Αγγλία άνοιξε το σκορ με τον ΜακΝτόναλντ μόλις στο 1', με την Ελλάδα να ισοφαρίζει με την έναρξη της επανάληψης με τον Στάμο στο 20'. Ένα λεπτό αργότερα, ο Κριτσωτακης έκανε το 2-1 κι έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική μας ομάδα, η οποία στο 28' έδειχνε να... καθαρίζει το ματς, με το 3-1 του Παυλόπουλου.

Οι Άγγλοι όμως βρήκαν ένα γρήγορο γκολ στο 29' με τον Τσανγκ, μείωσαν σε 3-2 και στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 με τον Όλα αυτά μέχρι το γκολ του Θανασαι στις καθυστερήσεις που έδωσε την πρόκριση στην Εθνική μας.

Η Ελλάδα στον ημιτελικό της Κυριακής (14:00), θα αντιμετωπίσει την Ρωσία.