Έσωσε την παρτίδα στο 96' ο ΠΑΟΚ

19:30 | 03/01/2021

Ο Δικέφαλος λυτρώθηκε με πέναλτι στο 96', πήρε 1-1 από το Αλκαζάρ, αλλά μένει μακριά από την κορυφή

Η Λάρισα προηγήθηκε με γκολ του Πινάκα μετά από τρομερό σόλο 40 μέτρων και ο ΠΑΟΚ πήρε το βαθμό στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Βιεϊρίνια.

Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καλύτερος της ΑΕΛ, είχε ευκαιρίες, αλλά χρειάστηκε το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ: Ναγκί, Ηλιάδης, Μιχαήλ, Σπαρβ, Φιλίπ, Μιλοσάβλιεβιτς (Γκοτζαμανίδης 71′), Ζίζιτς, Πινακάς (Γλυνός 83′), Μπέρτος, Νικολιάς (Νούνιτς 83′), Τρούγιτς (Πλατέλας 53′).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Αουγκούστο (Σβαμπ 82′), Ελ Καντουρί, Μουργκ (Τσόλακ 87′), Ζίβκοβιτς, Τζόλης Σβιντέρσκι.