Έσωσε τον βαθμό ο Γιούχτας, έχασε στις καθυστερήσεις το διπλό ο ΑΟΤ - Η βαθμολογία

17:20 | 11/12/2022

Η ταυτότητα της 5ης αγωνιστικής του Κρητικού ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο Γιούχτας κυνηγούσε το σκορ απέναντι στον Φωστήρα μετάτο εύστοχο πέναλτι με το οποίο προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενο στις Αρχάνες, αλλά ο Ροβίθης στις καθυστερήσεις σκόραρε και έσωσε την παρτίδα για τους γηπεδούχους, γράφοντας το τελικό 1-1.

Αντίθετα, ο ΑΟΤ κρατούσε ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στο Κερατσίνι, καθώς μέχρι το φινάλε προηγούνταν 1-2, αλλά στο 96’ δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης για το τελικό 2-2.

Μετά τα ματς της 5ης αγωνιστικής το Μαρκό είναι στην πρώτη θέση με 11 βαθμούς και στη δεύτερη ο Φωστήρας με 10. Ο Αλμυρός που ηττήθηκε από τον Πόρο το Σάββατο είναι τρίτος με 9 βαθμούς, ενώ ο ΑΟΑΝ που έχασε για πρώτη φορά στο εφετινό πρωτάθλημα, το Σάββατο από το Μαρκό, είναι στην 5η θέση με 8 βαθμούς.