«Έσπασαν το ρόδι» Παναθηναϊκός Β΄ και Διαγόρας

19:15 | 30/09/2023

Την πρώτη νίκη του στην εφετινή Super League 2 πανηγύρισε σήμερα (30/9) ο Παναθηναϊκός Β΄ που επιβλήθηκε 2-0 της Παναχαϊκής στο Παμπελοποννησιακό, σε αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του Β΄ ομίλου.

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 15΄ με τον Βουτσά, ενώ ο Καραμπάς «κλείδωσε» το «τρίποντο» για το «τριφύλλι» στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+5΄).

Στο μεταξύ, και ο Διαγόρας πήρε την πρώτη νίκη του στον Β΄ όμιλο, επικρατώντας στη Ρόδο του Αιγάλεω με 2-1. Τα τέρματα των νικητών σημείωσε ο Λεσάι (40΄, 45+2΄), ενώ οι «κυανόλευκοι» μείωσαν με τον Γκάβριτς στις καθυστερήσεις του β΄ μέρους (90+6΄).

Σε αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική στον Β΄ όμιλο της Super League 2 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Διαγόρας-Αιγάλεω 2-1

Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός Β΄ 0-2