Ετοιμάζει βαλίτσες για τελικό η Λίβερπουλ!

23:55 | 27/04/2022

Με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά η Λίβερπουλ επικράτησε 2-0 της Βιγιαρεάλ και είναι μία ανάσα από τον τελικό του Champions League.

Δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 στον δεύτερο ημιτελικό του Champions League, ανάμεσα στη Λίβερπουλ και στην Βιγιαρεάλ και, πλέον, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είναι με το... ένα πόδι στον τελικό της 28ης Μαΐου στο "Παρκ ντε Πρενς" του Παρισιού.

Οι "κόκκινοι" βρίσκονται σε δαιμονιώδη φόρμα, σκοράρουν ό,τι ώρα θέλουν και παρότι απόψε στάθηκαν τυχεροί στο πρώτο γκολ, πέτυχαν γρήγορα το δεύτερο, έχασαν πολλές ευκαιρίες για τρίτο και τέταρτο και την προσεχή Τρίτη στην Ισπανία θα πρέπει να συμβούν "σημεία και τέρατα" για ν΄ αποκλειστούν.

Να σημειωθεί ότι απόψε ο Μανέ έφτασε τα 20 γκολ στο Champions League, δεκατέσσερα εκ των οποίων έχουν επιτευχθεί στην φάση των νοκ άουτ αγώνων. Το σημερινό ήταν το τρίτο του σε ημιτελικό, μετά τα δύο που είχε σημειώσει εναντίον της Ρόμα το 2018 (ένα σε κάθε ματς με τους "Ρωμαίους").