Europa League: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

07:30 | 08/11/2019

Η μεγάλη νίκη του ΑΠΟΕΛ που ελπίζει σε πρόκριση - Μάντσεστερ Γ., Μπράγκα, Σεβίλλη, Βασιλεία, Σέλτικ και Εσπανιόλ εξασφάλισαν εισιτήριο για την επόμενη φάση

Ο ΑΠΟΕΛ με τρομερή ανατροπή επί της Καραμπάγκ στο 88' (2-1) μπήκε γερά στο παιχνίδι της πρόκρισης του πρώτου ομίλου του Europa League ενώ την ίδια στιγμή η Σέλτικ με γκολ στο 95ο λεπτό έριξε στο... καναβάτσο τη Λάτσιο που απειλείται με αποκλεισμό.

Διασυρμό υπέστη η Αϊντχόφεν από τη Λίντσερ με 4-1 και επίσης κινδυνεύει με αποκλεισμό από την επόμενη φάση.

Το εισιτήριο της πρόκρισης εξασφάλισαν μαζί με τη Σέλτικ, η Σεβίλλη, η Βασιλεία καθώς και οι Εσπανιόλ, Μπράγκα και Μάντσεστερ Γ.

1ος Όμιλος

  • ΑΠΟΕΛ – Καραμπάγκ 2-1
  • Ντουντελάνζ - Σεβίλλη 2-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σεβίλλη 12

2. ΑΠΟΕΛ 4

3. Καραμπάκ 4

4. Ντουντελάνζ 3

2ος Όμιλος

  • Λουγκάνο - Μάλμε 0-0
  • Κοπεγχάγη - Ντιναμό Κιέβου 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κοπεγχάγη 6

2.Ντιναμό Κιέβου 6

3. Μάλμε 5

4. Λουγκάνο 2

3ος Όμιλος

  • Κράσνονταρ – Τραμπζονσπόρ 3-1
  • Βασιλεία – Χετάφε 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Βασιλεία 10

2. Χετάφε 6

3.Κράσνονταρ 6

4.Τραμπζονσπορ 1

4ος Όμιλος

  • Ρόζενμποργκ  - Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 0-2
  • ΛΑΣΚ – Αϊντχόφεν 4-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 9

2.ΛΑΣΚ 7

3.Αϊντχόφεν 7

4.Ρόζενμποργκ 0

5ος Όμιλος

  • Κλουζ - Ρεν  1-0
  • Λάτσιο - Σέλτικ  1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Σέλτικ 10

2.Κλουζ 9

3.Λάτσιο 3

4.Ρεν 1

6ος Όμιλος

  • Σταντάρ Λιέγης - Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1
  • Βιτόρια – Άρσεναλ 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Άρσεναλ 10

2.Άιντραχτ Φρανκφούρτης 6

3.Σταντάρ Λιέγης 6

4.Βιτόρια 1

7ος Όμιλος

  • Ρέιντζερς – Πόρτο 2-0
  • Φέγενορντ - Γιουνγκ Μπόις 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γιουνγκ Μπόις 7

2. Ρέιντζερς 7

3.Πόρτο 4

4.Φέγενορντ 4

8ος Όμιλος

  • Φερεντσβάρος - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-0
  • Εσπανιόλ-  Λουντογκόρετς 6-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Εσπανιόλ 10

2.Λουντογκόρετς 6

3.Φερεντσβάρος 5

4.ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1

9ος Όμιλος

  • Ολεξάντρια - Σεντ Ετιέν 2-2
  • Βόλφσμπουργκ – Γάνδη 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γάνδη 8

2.Βόλφσμπουργκ 5

3. Ολεξάντρια 3

4.Σεντ Ετιέν 3

10ος Όμιλος

  • Γκλάντμπαχ – Ρόμα 2-1
  • Βόλφσμπεργκερ – Μπασακσεχίρ 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Μπασακσεχίρ 7

2.Γκλάντμπαχ 5

3.Ρόμα 5

4.Βόλφσμπεργκ 4

11ος Όμιλος

  • Μπράγκα – Μπεσίκτας 3-1
  • Γουλβς - Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Μπράγκα 10

2.Γουλβς 9

3.Σλόβαν Μπρατισλάβας 4

4.Μπεσίκτας 0

12ος Όμιλος

  • Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Παρτιζάν 3-0
  • Αστάνα  - ΑΖ Αλκμάαρ 0-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 10

2. Αλκμάαρ 8

3.Παρτιζάν 4

4. Αστάνα 0

Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών του capitano.gr διατίθεται στους επισκέπτες για προσωπική χρήση.
Απαγορεύεται η χρήση ή επανεκπομπή του, σε οποιοδήποτε μέσο, με ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.