Εύκολα ο Παναθηναϊκός τον Ατρόμητο

21:46 | 22/01/2020

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε απόψε ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Ατρόμητο με το χορταστικό 3-0 στο ΟΑΚΑ, πιστοποιώντας ότι διανύει περίοδο φόρμας.

Mόλις στο 4ο λεπτό ο Κουρμπέλης έδωσε το προβάδισμα στους «πράσινους» με φαλτσαριστό σουτ, στο 67′ ο Σένκεφελντ με κεφαλιά έκανε το 2-0 για την ομάδα του, ενώ στο 76′ ο Περέα αύξησε κι άλλο τον δείκτη του σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 27′ ο Μακέντα σκόραρε, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε στο VAR, για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης, του Ινσούα στον Χαρίση.

Στο 32′ οι Περιστεριώτες έμειναν με 10 παίκτες, καθώς αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κιβρακίδης για σκληρό φάουλ στον Δώνη.