Εύκολα στον τελικό ο ΟΦΙ

12:42 | 07/03/2019

Ο ΟΦΙ επικράτησε του ΑΟΑΝ με 4-0 και θα διεκδικήσει το 6ο κύπελλο Λασιθίου της ιστορίας του

Χωρίς να αντιμετωπίσει προβλήματα, ο ΟΦΙ κέρδισε με 4-0 τον ΑΟΑΝ στο «Πέτρος Βουζουνεράκης» οι ποδοσφαιριστές του Ιωάννη Μάγγου ήταν κυρίαρχοι στον αγώνα για 90 λεπτά και έτσι πήραν την πρόκριση στον τελικό.

Ο ΟΦΙ είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, ο Καραγιάννης πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ στο 15΄, ενώ είκοσι λεπτά αργόερα ο Βιγιαφάνε με ωραίο πλασέ σκόραρε έκανε το 2-0. Στο 59΄ ο Μπάμπης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαδόπουλος, στη φάση αποβλήθηκε ο Τοψιδέλης. Το σκορ έκλεισε ο Πιθαρούλης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου στο 71'.

ΟΦΙ(ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΓΓΟΣ): Μπένγκο, Καραγιάννης, Μηνάς, Μίγγας, Πιθαρούλης, Πότσι(46΄ Παπαδόπουλος), Μπάμπης, Χύσι, Βιγιαφάνε(57΄ Βογιατζής), Κορέτα(62΄ Αναστασόπουλος), Γιουκούδης(55΄ Δερμιτζάκης).

ΑΟΑΝ(ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ): Λεάνκα, Τοψιδέλης, Μανδουράρης(62΄ Μουτσάι), Σγουρός, Μπλούκας, Πετάσης, Χρυσοφάκης(82΄ Τσολιαρίδης), Λάππας(46΄ Τσάνγκας), Τσανάϊ, Δασκαλάκης(16΄ λ.τ. Φαγάς), Μαρκάκης.