Εύκολο απόγευμα για τον ΟΦΗ

18:46 | 19/01/2020

Στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου ο ΟΦΗ επικράτησε με 74-49 του ουραγού Δούκα

Τα εύκολα - δύσκολα έκανε ο ΟΦΗ για ένα ημίχρονο απέναντι στον ουραγό Δούκα, ο οποίος έχει μόλις μια νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη παρατάχθηκε χωρίς τους τραυματίες Πετράκη - Τσερκιτζόγλου, στο τελευταίο παιχνίδι του α' γύρου του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής.

Το πολύ καλό ξεκίνημα του ΟΦΗ δεν είχε συνέχεια στο β' δεκάλεπτο με τα πολλά χαμένα ριμπάουντ και την κακή περιφερειακή άμυνα να δίνουν την ευκαιρία στον ουραγό Δούκα να μειώσει την διαφορά στο ελάχιστο (34-33) στο φινάλε του α' ημιχρόνου.

Στην 3η περίοδο πήρε το... όπλο του ο Νίκος Μποχωρίδης σκοράροντας ή συμμετέχοντας μέσω ασίστ σε όλους τους πόντους της κρητικής ομάδας, με τον ΟΦΗ να σκοράρει 23 πόντους και να δέχεται μόλις 4 σε εκείνο το διάστημα. Το ίδιο συνεχίστηκε μέχρι το φινάλε του αγώνα, με τον Όμιλο να παίρνει μια εύκολη νίκη.

Κορυφαίοι οι Μποχωρίδης, Μπουμπάρης και Καραδολάμης.

Δεκάλεπτα: 22-13, 34-33 / 57-37, 74-49

ΟΦΗ (Ράλλης): Μαλλιαράκης 2, Καραδολάμης 8, Αγαπιάδης 8 (1), Τασιούδης 2, Μποχωρίδης 18 (2), Κριθινάκης 5 (1), Λιανός 4 (1), Πάλλης 2, Καραθωμάς 5, Μπουμπάρης 25.

Δούκας (Αγγέλου): Σεριένκο, Τζελαλης, Ζαραϊδώνης 10, Γκίνης 5 (1), Ζαρκαδούλας 7 (1), Μαράντος 7, Τζένης 12, Αρσενικός, Σακελλαρίου 4.