Φιλική ισοπαλία για Πανιώνιο και Ιωνικό

21:51 | 28/08/2021

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 ήρθαν ο Πανιώνιος με τον Ιωνικό, με τους Γροντή και Μάναλη να σκοράρουν τα τέρματα της αναμέτρησης.

Φιλικό με τον Πανιώνιο έδωσε ο Ιωνικός, από τη στιγμή που δεν άρχισε ούτε αυτό το σαββατοκύριακο ηSuper League Interwetten, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Νέας Σμύρνης είχε την υπεροχή και ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, με τον Γροντή να κάνει το 1-0 στο 15ο λεπτό. Μάλιστα, προκειμένου να αλλάξει την εικόνα του Ιωνικού ο Δημήτρης Σπανός προέβη σε 8 αλλαγές μόλις στο 34'. Τελικά, το μόνο που κατάφεραν οι Νικαιώτες ήταν να ισοφαρίσουν το ματς στο 85ο λεπτό, με τον Μάναλη να διαμορφώνει το τελικό 1-1 με κεφαλιά.

Πανιώνιος (Δημήτρης Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ξυγκόρος, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Σπαρτάλης, Δρίτσας, Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας

*Αγωνίστηκαν και οι Τσέργας, Λιούμης, Διονέλλης, Κραβαρίτης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Πάστρας, Καραβίδας, Μίχος

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Λουάν, Σάντσες, Κιάκος, Γκοτσούλιας, Ρομαό, Καμπράλ, Λένις, Μπουένο, Τουράμ

*Αγωνίστηκαν και οι Χουτεσιώτης, Ντελγκάδο, Βαλεριάνος, Βαφέας, Τσιριγώτης, Ντάλσιο, Πογοσιάν, Μαχαίρας, Ματσούκας, Μάναλης, Μουστάκης, Μπάσα