​Φιλική νίκη των Χανίων επί του Ηροδότου

19:53 | 19/10/2022

Τα Χανιά επικράτησαν 2-1 σε φιλική αναμέτρηση στα Περιβόλια.

Το σκορ άνοιξε στο 30ο λεπτό όταν ο Πολίτης επιχείρησε σουτ, ο Κρούστα απέκρουσε και στην επαναφορά ο Κόλα με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 55ο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν ο Γιαμπερέ έπειτα από κόρνερ του Πολίτη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ηροδότου με κεφαλιά.

Στο 90ο λεπτό ο Ηρόδοτος μείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χαλκιαδάκη, σε 2-1.

ΧΑΝΙΑ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Κατσίμητρος (72’Πενταράκης), Ρότσα (64’ Ναζίμ), Γιαμπερέ (72’Γκανσιέρ), Ιμεραλιλάι (72’ Σκέντζος), Μπάτζιος (72’ Αγιώτης), Καμαρά (64’ Ελευθεριάδης), Λεμονής (64’ Μπουτσάκης), Ταβάρες (64’ Μπανγκουρά), Κόλα (64’ Σκέντζος), Μάναλης (64’ Καπνίδης), Πολίτης (64’ Μαρτσάκης)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Θωμάς Στράτος): Κρόστα, Σαρρής, Κυριακίδης (61’ Ροκάκης), Κριεζίου (26’ Γρηγορόπουλος), Ρέτσος (46’Μακρυδάκης), Μασάδο (64' Πλιάτσικας), Ζιώγας, Γαλεάδης (46’ Γκίνη), Σουρνάκης (46’ Βρεττός), Χαλκιαδάκης, Φαλκάο (64' Μπράβο)