Φιλική νίκη του Ηροδότου επί του Πόρου

20:40 | 28/09/2022

Φιλική νίκη απέναντι στην ομάδα του Πόρου πήρε o Hρόδοτος, με σκορ 4-2.

Το σκορ άνοιξε στο 16' ο Φαλκάο μετά από ασίστ του Μασάδο ενώ το δείκτη του σκορ σε 2-0 ανέβασε ο Βρεττός, έπειτα από πάσα Χαλκιαδάδακη, ο οποίος είχε πραγματοποιήσει κούρσα.

Στο 27' οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Παπαδομιχελάκη έπειτα από κόρνερ. Οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του β' μέρους, ο Σουρνάκης σκόραρε για το 3-1 όμως τρία λεπτά αργότερα ο Φρόκου μείωσε εκ νέου για τον Πόρο σε 3-2. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Γκίνη που σήμερα γίνεται 22 ετών, στο 69'.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κρόστα, Φουάσης, Κυριακίδης, Σαρρής, Ντριλόν, Λάμπρου, Πλιάτσικας, Μασάδο, Χαλκιαδάκης, Βρεττός, Φαλκάο.

Αγωνίστηκαν και οι: Μάουρο, Φέκκας, Σουρνάκης, Γαλεάδης, Μακρυδάκης, Γκίνη, Ζιώγας, Μαρκής, Χίντρι, Πετσίτης, Κλάδος, Ρέτσος

ΠΟΡΟΣ: Ζαφείρης, Μπάμπης, Καλαϊτζάκης, Πολ, Παπαδομιχελάκης, Ουζούνογλου, Πάγια, Πήλιος, Φρρόκου, Αγριμάκης, Καστελλιανάκης.

Αγωνίστηκαν και οι: Πακιουφάκης, Σημαιάκης, Ξυλούρης, Μαυρής, Καλαμιώτης, Μαγάκης, Αυγουστάκης, Μεχμετάι