Φιλικό σαν... επίσημο για τον Ηρόδοτο

21:58 | 11/10/2023

Δυνατό φιλικό τεστ για την ομάδα του Χατζησεβαστού.

Φιλικό αλά... επίσημο για Ηρόδοτο και Χαραυγή! Στο πρώτο ημίχρονο ο Γιάννης Χατζησεβαστός έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πολλά νέα παιδιά με τους φιλοξενούμενους που αγωνίζονται δύο κατηγορίες χαμηλότερα να είναι άκρως ανταγωνιστικοί και να προηγούνται με 0-2!

Στην επανάληψη και με τις αλλαγές που έγιναν η εικόνα άλλαξε, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν, ανέτρεψαν το σκορ για να δεχθούν λίγο πριν το φινάλε την ισοφάριση. Η δύναμη, το πάθος και τα δυνατά μαρκαρίσματα ήταν τα κυρίαρχα στοιχεία του αγώνα που έμοιαζε πολύ περισσότερο με επίσημο παρά με φιλικό.

Η Χαραυγή έχασε πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ στο 2-3.