Γιακουμάκης «δαγκωτό»: Ακόμα δύο γκολ ο κρητικός επιθετικός

SMS
09:49 | 21/05/2023

Ο Γιώργος Γιακουμάκης είναι ασταμάτητος, σκόραρε δύο ακόμα τέρματα με την φανέλα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ, στην.... ελληνική μονομαχία με τους Σικάγο Φάιρ - γκολ και ο Κούτσιας

Σε εκπληκτική κατάσταση βρίσκεται ο κρητικός επιθετικός. Ο Γιακουμάκης, παρά το γεγονός ότι δεν ξεκίνησε βασικός, κατάφερε με δύο του γκολ να γυρίσει το ματς σε 3-2 απέναντι στην Σικάγο Φάιρ όμως ο Γιώργος Κούτσιας στο 89' χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του Σικάγο. Με τα δύο του τέρματα, έφτασε τα 8 συνολικά στο πρωτάθλημα του MLS.

Αρχικά, ο Έλληνας φορ μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 46ο λεπτό στην θέση του Μπέρι κι έγινε άμεσα επιδραστικός για την ομάδα. Εννιά λεπτά μετά ισοφάρισε για την ομάδα του σε 2-2, όταν μετά από μια ωραία ομαδική προσπάθεια, έκανε το tap in και ισοφάρισε για την ομάδα του, ενώ το 65' έκανε το 3-2 , φτάνοντας τα οκτώ γκολ στο φετινό MLS.

Η Σικάγο Φάιερ όμως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη ακόμα και με ήρωα τον Γιώργο Κούτσια πήρε τον βαθμό ισοπαλίας στο 89', διαμορφώνοντας το 3-3.