Η ΑΕΛ συνέτριψε τον Πανιώνιο

19:15 | 01/12/2018

Στο εναρκτήριο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής, η ομάδα της Λάρισας συνέτριψε με 4-2 τον Πανιώνιο

Σε ένα ματς που εξελίχθηκε... συλλαλητήριο των οπαδών της ΑΕΛ κατά του Αλέξη Κούγια και την ατμόσφαιρα στις κερκίδες να μυρίζει μπαρούτι,οι Λαρισαίοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή μετά την αποβολή του Τσιλούλη, φτάνοντας με άνεση στη νίκη επικρατώντας του Πανιώνιου, με το ευρύ 4-2.

Η θεσσαλική ομάδα, πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή εμφάνιση της, νίκησε δίκαια την ομάδα της Νέας Σμύρνης, η οποία από το 38ο λεπτό αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Τσιλούλη.

Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με τα γκολ των Νούνιτς (14', 64'), Μιλοσάβλιεβιτς (53') και Μπαργκάν (58'), ενώ ο Πανιώνιος είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 18ο λεπτό με τον Μασούρα και ο Ντουρμισάι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Καρανίκας, Χούμπτσεφ, Ζίζιτς, Μπαργκάν, Άντονι, Κοεφ, Μιλοσάβλιεβιτς, Νούνιτς, Γκοϊκοβιτς, Ντέλετιτς.

Πανιώνιος: Κότνικ, Κούρντι, Κότσιτς, Μπανανά, Ντομίνγκεζ, Οικονομίδης, Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Πίρις, Ντουρμισάι.