Η Λαμία πέταξε ξανά έξω τον Παναθηναϊκό!

Ακόμα μία μεγάλη νίκη της Λαμίας επί του Παναθηναϊκού και μάλιστα μέσα στο ΟΑΚΑ!

Η Λαμία είναι ο εφιάλτης του Παναθηναϊκού. Για δεύτερη σερί χρονιά τον αφήνει εκτός Κυπέλλου, αυτή τη φορά με διαφορετικό τρόπο. Πιο... χιτσκοκικό.

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα με το γκολ του Εμαννουηλίδη στο 83ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή. Το 1-0 οδήγησε τις δύο ομάδες στην παράταση και έπειτα στα πέναλτι. Κάτσε και Κουρμπέλης αστόχησαν, η Λαμία έβαλε όσα χρειαζόταν και με το τελικό 4-2 προκρίθηκε πανηγυρικά στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ τη διαδικασία των πέναλτι.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (79' Βέργος), Κάτσε, Χατζηθεοδωρίδης (46' Κουρμπέλης), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής (67' Εμμανουηλίδης), Μακέντα

Λαμία: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος (53' λ.τρ. Βάντερσον ), Αντέτζο, Καρυπίδης, Καραγκούνης (71' Επστάιν), Καραμάνος, Ρόμανιτς, Τόμας (72' Πλιάτσικας), Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης