Η Ουντινέζε «ξάφνιασε» τη Λάτσιο

16:20 | 29/11/2020

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση της Λάτσιο με την Ουντινέζε για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Με νίκη του φιλοξενούμενου ολοκληρώθηκε το πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Serie A. Η Ουντινέζε επιβλήθηκε 3-1 της Λάτσιο στο «Ολίμπικο» και απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, την ώρα που οι «μπιανκοτσελέστι» έχασαν έδαφος από την κορυφή και βρίσκονται στο -6 από την πρωτοπόρο Μίλαν με αγώνα περισσότερο.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύθηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν, με αποτέλεσμα να προηγηθούν 2-0 στο ημίχρονο και 3-0 στο 71ο λεπτό, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι «αετοί» ήταν να μειώσουν με τον Ιμόμπιλε.