Η Πόρτο σόκαρε τη Γιουβέντους του Ρονάλντο!

00:52 | 10/03/2021

Μεγάλη πρόκριση της Πόρτο, στην παράταση, σε ένα ματς-θρίλερ!

Η Γιουβέντους πήρε τη νίκη με 3-2 στην παράταση (2-1 στην κανονική διάρκεια), όμως η Πόρτο πανηγύρισε τεράστια πρόκριση στους "8" του Champions League έχοντας για λυτρωτή στο Τορίνο τον Σέρτζιο Ολιβέιρα που πέτυχε χρυσό γκολ στο 115'.

Το γκολ του Ραμπιό στο 117΄ έδωσε κάποιες ελπίδες στους «μπιανκονέρι» στα τελευταία λεπτά, ωστόσο, άμυνα των Πορτογάλων πήρε άριστα.

Η αποβολή του Ταρέμι μέσα σε δύο λεπτά (είδε την πρώτη κίτρινη στο 52΄ και στο 54΄ την δεύτερη) βοήθησε την Γιουβέντους να στείλει το ματς στην παράταση (βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1).