Ημέρα μεγάλων ανατροπών στο NBA

08:57 | 17/12/2019

Όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς

Την μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία τους έκαναν η Ρόκετς, οι οποίοι επέστρεψαν από το -25 στον αγώνα με τους Σπερς, στο ντέρμπι του Τέξας και τελικά επικράτησαν με 109-107.Η ομάδα του Γκρεγκ Πόποβιτς ενάμιση λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγείτο με 69-44, αλλά στη συνέχεια κατέρρευσε πετυχαίνοντας μόλις 35 πόντους σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ είχε 31 πόντους ενώ ο Τζέιμς Χάρντεν σημείωσε 28.

Ακόμη μεγαλύτερη ανατροπή έκαναν οι Θάντερ, που γύρισαν από το -26 και επιβλήθηκαν 109-106 των Μπουλς. Ο Κρις Πολ είχε 30 πόντους πετυχαίνοντας 19 πόντους με 5/5 τρίποντα στην τέταρτη περίοδο δείχνοντας το δρόμο και στους υπόλοιπους. Ο Ζακ ΛαΒίν είχε 39 πόντους για το Σικάγο, που στα μέσα της δεύτερης περιόδου ήταν μπροστά με 57-31.