Ηρόδοτος: Κι όμως είναι ακόμα εδώ με ήρωα Ποζατζίδη!

17:01 | 03/04/2022

Σπουδαία νίκη για τον Ηρόδοτο, 3-2 την Κηφισιά στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της δεύτερης κατηγορίας.

Ο Χάρης Ποζατζίδης πέτυχε χατ-τρικ στη ματσάρα της Ν.Αλικαρνασσού και ο Ηρόδοτος επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Η ομάδα του Βούζα προηγήθηκε πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης στη Ν.Αλικαρνασσό με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Ποζατζίδη, ο οποίος σκόραρε δις για να κάνει το 2-0.

Το ματς στη συνέχεια έγινε θρίλερ, αφού οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πέταξαν στα σκουπίδια το προβάδισμα του Ηροδότου, με τον Πρίτσα αρχικά να μειώνει στο 34′ και τον Κουϊρουκίδη να κάνει το 2-2 στο 35ο λεπτό!

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά ο Ηρόδοτος ήταν αυτός που βρήκε ξανά το γκολ. Συγκεκριμένα στο 71ο λεπτό η Κρητική ομάδα πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Ποζατζίδη να βρίσκει δίχτυα, να κάνει το χατ-τρικ και να χαρίζει στην ομάδα του μία απίστευτη νίκη με 3-2!