Ηρωική ισοπαλία για τον Γιούχτα, νίκη για τα Χανιά

16:04 | 03/03/2024

Τι έκαναν οι κρητικές ομάδες στα κυριακάτικα παιχνίδια της Super League 2.

τρομερός Γιούχτας έμεινε όρθιος στην Νίκαια κόντρα στον Ιωνικό. Η ομάδα των Αρχανών πήρε το 0-0 με τον Ιωνικό, παίζοντας με 10 παίκτες για παραπάνω από 20 λεπτά! Ηρωας και MVP της αναμέτρησης ο επικός Πρινιωτάκης, ο οποίος πέναλτι και έκανε σπουδαίες επεμβάσεις κρατώντας το 0-0.

Πλέον πάει την επόμενη αγωνιστική στο Ηράκλειο να παίξει το κρίσιμο παιχνίδι με τον Τηλυκράτη και θέλει δύο αποτελέσματα (νίκη ή ισοπαλία) για να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό στη Γ' Εθνική.

Στα Περιβόλια, η αποβολή του Παπακανέλλου στο 22ο λεπτό για τον Ολυμπιακό Β' ήταν το γεγονός που καθόρισε το παιχνίδι για τα Χανιά, τα οποία κατάφεραν να φτάσουν σε μια άνετη και δίκαιη νίκη με 2-0.