Ηττα-αποκλεισμός για τον ΝΟΧ

20:48 | 27/11/2018

Δεν τα κατάφερε η ομάδα των Χανίων για το κύπελλο του πόλο Ανδρών.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων γνώρισε την ήττα στο Κύπελλο Ελλάδας από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 12-9 σε αγώνα που διεξήχθη την Τρίτη το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο αποφασισμένοι για τη νίκη, κατορθώνοντας από το πρώτο 8λεπτο να μπουν μπροστά στο σκορ και να κρατήσουν μέχρι τέλους το προβάδισμα, παρότι το β’ ημίχρονο ήταν ισορροπημένο.

Τα 8λεπτα: 1-2, 1-3, 4-4, 3-3

ΝΟΧ ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Πολύζος, Πετρόχειλος, Νάστραν 2, Χατζηκυριακάκης, Μπατάκης, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 2, Λειψάκης, Πολογεώργης, Αποστολάκης, Μανιουδάκης

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Ραμίρεζ, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 1, Μοσκόφ 4, Παπαλουκάς 1, Παπαδόπουλος 1, Μαυρωτάς 1, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης 3, Ξανθόπουλος, Αλαμάνος, Κουμής