Ήττα για τη γυναικεία ομάδα του Εργοτέλη

22:30 | 30/05/2021

Την ήττα 2-1 γνώρισε η Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Εργοτέλη στο Άργος από τον τοπικό Φείδωνα στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και μόλις στο 8ο λεπτό είχαν σουτ στο δοκάρι με την Γαλάνη, ενώ στο 15’ η Λουλεμέ εκμεταλλεύθηκε το λάθος της άμυνας και με πλασέ σημείωσε το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Εξίσου καλές και στην έναρξη της επανάληψης οι παίκτριες του Φείδωνα, διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 49’ και πάλι με την Λουλεμέ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα η Δρακογιαννάκη με δυνατό σουτ ανάγκασε την Κόμνα-Παναγιώτου σε εντυπωσιακή επέμβαση.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 77’ όταν στην αντεπίθεση του Εργοτέλη η Δρακογιαννάκη βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.