Ηττα για την Τραμπζονσπόρ, αποβλήθηκε ο Μπακασέτας

19:27 | 29/04/2023

Όλα στραβά για την τουρκική ομάδα.

Κακό ήταν το ντεμπούτο του Νέναντι Μπιέλιτσα στον πάγκο της Τραμπζονσπόρ, καθώς η περσινή πρωταθλήτρια Τουρκίας ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Κόνιασπορ και έμεινε ακόμη πιο μακριά από την 3η θέση που οδηγεί στα κύπελλα Ευρώπης.

Κομβικό σημείο του ματς ήταν η αποβολή του Τάσου Μπακασέτα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, που υποχρέωσε τους φιλοξενούμενους να παίξουν με δέκα παίκτες και τελικά να γνωρίσουν την ήττα.

Ο Μανώλης Σιώπης ήταν κι αυτός στην αρχική ενδεκάδα της Τραμπζονσπόρ, ενώ στη βασική ενδεκάδα της Κόνιασπορ ήταν και ο Ανδρέας Μπουχαλάκης, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 63ο λεπτό.