Ήττα για τον ΟΦΗ από ομάδα του Ιράν

13:07 | 15/09/2019

Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε στη δεύτερη του εμφάνιση εκτός συνόρων γνωρίζοντας ήττα με 80-72 από την Kalleh του Ιράν

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε δυναμικά απέναντι στην ομάδα από το Ιράν, παίρνοντας διαφορά +4 (12-8), τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Οι παίκτες της Kalleh από το Ιράν πίεσαν στην άμυνα, έκλεψαν μπάλες και στο δεύτερο δεκάλεπτο έκλεισαν την διαφορά με +9. Η κρητική ομάδα προσπάθησε, μείωσε, όμως τελικά οι Ιρανοί πήραν τελικά την φιλική νίκη στο τουρνουά της Ταϊλάνδης με 80-72.

Έτσι ο ΟΦΗ θα κυνηγήσει τη νίκη αύριο (16/9, 10:00) απέναντι στην Mono Vampire προκειμένου να προκριθεί στην επόμενη φάση του τουρνουά .

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-25, 35-44, 51-56, 72-80