Ήττα και αποκλεισμός για τον Ολυμπιακό

00:01 | 07/08/2020

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 1-0 από τη Γουλβς και αποχαιρετά το Europa League

H Γουλβς προηγήθηκε με πέναλτι που κέρδισε ο Ποντένσε, μετά από λάθος του Αλέν, στο 8ο λεπτό με σκόρερ τον Χιμένες. Ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοσή του και μάλιστα σκόραρε (αλλά ακυρώθηκε μέσω VAR), ενώ δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει και να στείλει το ματς στην παράταση. Μάλιστα, η ελληνική ομάδα διαμαρτυρήθηκε έντονα για δύο περιπτώσεις πέναλτι.

Ευκαιρίες έχασε και η Γουλβς, αλλά ο Αλέν εξιλεώθηκε για το λάθος και με τις επεμβάσεις του κράτησε το σκορ στο 1-0.

Παρά τις προσπάθειες των «ερυθρολεύκων» το σκορ δεν άλλαξε και η αγγλική ομάδα πήρε τη νίκη και την πρόκριση για την επόμενη φάση του Europa League βάζοντας τέλος στα ευρωπαϊκά όνειρα του Ολυμπιακού.