Ήττα στις λεπτομέρειες για Ρέθυμνο Cretan Kings

18:01 | 13/10/2018

Εντός έδρας ήττα για το Ρέθυμνο από το Λαύριο με 72-77 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Basket League.

Ύστερα από μια αδράνεια των παικτών του Ρεθύμνου και χάρη σε μια εξαιρετική τέταρτη περίοδο από τους φιλοξενούμενους, το Λαύριο πέρασε νικηφόρα από την Κρήτη, επικρατώντας του Ρεθύμνου με 77-72.

Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ο Κακλαμανάκης με 13 πόντους και 13 ριμπάουντ και παίκτης-κλειδί τον Μιχάλη Λούντζη με 11 πόντους και 3 ασίστ πήραν σπουδαία εκτός έδρας νίκη. Εξαιρετική εμφάνιση από τους Μπράντ και Ντέιβις παρά την ήττα, καθώς σταμάτησαν στους 25 πόντους και 17 αντίστοιχα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το δεύτερο ημίχρονο στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» ξεκίνησε με καθυστέρηση, καθώς σημειώθηκε πτώση στην τάση του ρεύματος.

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 38-36, 61-60, 72-77