Ήττα των Μπακς στην πρόβα τζενεράλε - Η συμμετοχή του Καλαϊτζάκη

08:37 | 16/10/2021

Κορυφαίος ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στην ήττα 114-103 από τους Μάβερικς στο Μιλγουόκι.

Ο Giannis έπαιξε 25 λεπτά για να σκοράρει 26 πόντους (7/9 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 6/9 βολές), να μαζέψει 10 ριμπάουντ, να μοιράσει δύο ασίστ και να κλέψει μία μπάλα, ήταν όμως υπερβολικά μόνος στο κομμάτι του αγώνα που μέτρησε. Γκρέισον Άλεν και Τζρου Χόλιντεϊ ακολούθησαν, με τον Θανάση Αντετοκούνμπο και τον Γιώργο Καλαϊτζάκη να προσθέτουν τέσσερις και δύο πόντους σε 18 και σε πέντε λεπτά συμμετοχής.

Αυτό ήταν το τελευταίο ματς πριν την πρεμιέρα του ΝΒΑ και το ματς με τους Μπρούκλιν Νετς, τα ξημερώματα της Τετάρτης (20/10).

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-30, 50-67, 77-91, 103-114

ΜΠΑΚΣ: Γιάννης Αντετοκούνμπο 26 (2/2 τρίποντα, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο), Νουόρα 15 (1/9 τρίποντα, 3 ριμπάουντ), Λόπεζ 10 (2/4 τρίποντα), Χολιντέι 13 (1/4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα), Άλεν 13 (3/6 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Μαμουκελασβίλι 4 (6 ριμπάουντ), Θανάσης Αντετοκούνμπο 4 (3 ασίστ), Καλαϊτζάκης 2, ΝτεΛοριέ, Γουότερς 2, Κόνατον 7 (1/7 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Χιλ 4, Ρόμπινσον 3 (1 τρίποντο)